O nás

V Learn2Code učíme lidi designovat a programovat moderní web stránky a mobilní aplikace. Learn2Code vzniklo jako reakce na nedostatek technicky vzdělaných lidí a zároveň velmi omezené možnosti, jak se v této oblasti dovzdělat.

Cílem Learn2Code je naučit budoucí internetové podnikatele nebo zaměstnance samostatně vytvořit prototyp svého nápadu, blíž porozumět technologické oblasti a zvýšit tak jejich schopnost uplatnit se na trhu.

Naše kurzy jsou vedené prezenční formou v městech Bratislava, Trnava, Žilina, Banská Bystrica a Košice pod dohledem zkušeného instruktora v rozsahu několik týdnů, co dává studentům dostatek času na pochopení učiva i jeho procvičení na praktických příkladech. V rámci každého kurzu student tvoří závěrečný projekt. Zároveň nabízíme i kvalitně zpracované online kurzy, kterých se může zúčastnit kdokoliv bez ohledu na lokalitu, ve které bydlí.

Naši lektoři patří k nejlepším ve svém oboru, přinášejí dlouholeté zkušenosti a vědomosti, které odevzdávají studentům na kurzech.

Zaměřujeme se na tato hlavní témata:
  1. Design – design prodává a na našich kurzech se naučíš krok za krokem jak se tvoří moderní značka, od tvorby loga, propagačních materiálů až po design moderní webové stránky. Porozumíš tomu, jak pracovat s barvami, typografií a jak připravíš výstupy pro tisk nebo pro programátora.
  2. Tvorba web stránok – dnes je webová stránka neoddělitelnou součástí každého podnikání, ať už jde o jednoduchou prezentaci nebo o dynamický web jako např. eshop, CMS systém a pod. Naučíš se tvořit moderní weby optimalizované pro mobilní zařízení tak i dynamické web stránky, propojené s databází.
  3. Tvorba mobilních aplikací – naučíš se programovat mobilní aplikace v jazyku Swift, včetně toho, že vytvoříš a publikuješ svou první mobilní aplikaci na App Store. Pokud máš zájem o tvorbu mobilních aplikací pro platformu Android, tak brzy přineseme kurz i z této oblasti.

Do budoucnosti připravujeme různá další témata v oblasti digitálních zručností, které pomůžou naším studentům na cestě k úspěchu.

Díky spolupráci s úspěšnými IT firmami jako např. Eset, Profesia, Azet, Websupport, Martinus a jiné, propojujeme studenty se zajímavými pracovními nabídkami a realizujeme různé aktivity na podporu vzdělávání.

Výuka digitálních zručností dlouhodobě chybí na našich školách, a proto jsme se rozhodli realizovat projekt Webrebel do škol, ve kterém jsme zpřístupnili 1. kompletní online kurz webdesignu (www.webrebel.sk) středním školám. Projekt má dosah na víc než 150 tisíc studentů na přibližně 700 středních školách.

Pravidelně organizujeme mezinárodní bezplatný programátorský workshop pro holky Rails Girls, jsme ambasadorem iniciativy EU Code Week na Slovensku a dalších aktivit jako např. Hour of Code, Scratch Day a jiné.