Swiftolog 2: aplikace Výroky

Zpět na kurzy

Všechny ONLINE kurzy

od 1 299,00 KČ

Všechny online kurzy od 1 299 KČ

Více info

Course duration 5h 6m 46s
Course chapters 39 kapitol
Course difficulty Začátečník

Popis kurzu

V této praktické části kurzu Swiftolog vytvoříš iOS aplikaci Výroky a jde o pokračování teoretické části zaměřené na programování v jazyce Swift. Do aplikace Výroky bude moct uživatel zapisovat výrok jeho autora. Tento obsah se uloží do databáze a uživatel si bude moct nastavit notifikace s náhodnými výroky v ním stanoveném čase. Při programování této aplikace budeš používat knihovny třetích stran (Realm.io), CocoaPods a naučíš se pracovat s auto layoutem.

Co se naučím?

Naprogramuješ ukázkovou nativní iOS aplikaci Quotes, na které si vyzkoušíš všechny důležité části vývoje pro platformu iOS. Ukážeme si, jak odpalovat notifikace, jak pracovat s databází Realm a vůbec, jak projekt připravit tak, aby byl variabilně rozšířitelný pro jakoukoliv potřebu pomocí CocoaPods.

Na praktických příkladech si ukážeme, jak pracovat s AutoLayoutem ve Storyboardu, jak ukládat nastavení do NSUserDefaults a nakonec si celou appku vyladíme vkusným designem a ikonkou, díky čemuž se naučíš pracovat se všemi základními nástroji dostupnými v Xcodu.

Co ještě dostanu?

Online kurz Swiftolog ti nabízí desítky video tutoriálů, které jsou doplněné o různá zadání a příklady na procvičení jednotlivých témat. Během kurzu se naučíš efektivně ovládat vývojové prostředí Xcode a naučíš se využívat všechny jeho dostupné nástroje.

Co potřebuji?

  • vlastní laptop Apple MacBook, iMac nebo Mac mini (s operačným systémom OS X),
  • ideálně bys měl vlastnit i nějaké iOS zařízení (iPhone, iPad, iPod).
Online kurz Swiftológ 2: aplikácia Výroky je možné vyzkoušet i zdarma!