Android Developer

Zpět na kurzy
Course duration 6h 57m 21s
Course chapters 41 kapitol
Course difficulty Začátečník

Popis kurzu

Android Developer je online kurz tvorby mobilních aplikací pro operační systém Android. V tomto základním kurzu se naučíš úplné základy androidového programování. Kurz je určený a navrhnutý pro úplné začátečníky, kteří ovšem mají alespoň minimální znalosti programovacího jazyka Java. Nemáš-li tyto znalosti, podívej se do nabídky našich kurzů, kurz Java je zcela zdarma.


Co se naučím?

Programování pro Android se provádí v upravené verzi jazyka Java (popř. lze použít souběžně s Javou i programovací jayzk Kotlin) a v XML. Java slouží na programování celé funkcionality aplikací, zatímco jazyk XML slouží k nadefinování rozvržení a designu.

Naučíme tě vyvíjet aplikace v oficiálním vývojovém prostředí od Googlu – Android Studiu. Toto vývojové prostředí běží na platformě IntelliJ IDEA. Pokud si tedy někdy během vývoje nevíš rady, vývojové prostředí se svým skvělým inteligentním našeptávačem ti poradí.

Naučíš se:

  • používat základní layouty (rozvržení) v androidových aplikacích
  • ovládat životní cyklus aplikací
  • ovládat vývojové prostředí Android Studio
  • debugovat svůj kód
  • publikovat svoji aplikaci v obchodě Google Play
  • a spoustu dalšího!

Navíc jako bonus získáš další tipy při vývoji androidových aplikací.

Co ještě dostanu?

Ke kurzu dostaneš možnost zeptat se na cokoliv, s čím budeš mít během svého vývoje problém, bude-li to v souvislosti s tímto kurzem. Na všechny otázky ti bude odpovězeno přes diskuzní fórum přímo pod videem.

Mám za sebou více než 5 let zkušeností s komerčním vývojem aplikací na zakázku, určitě budu schopen ti odpovědět na tvé záludné otázky.

Po ukončení kurzu od nás dostaneš certifikát.

Co potřebuji?

  • nějaký počítač či notebook (s OS Windows, Linux, macOS)
  • měl bys mít možnost své aplikace testovat na nějakém androidovém zařízení (telefon, tablet) Více znalostí o vývoji androidových aplikací získáš v našem připravovaném navazovacím kurzu